Třeboň - aktuality

Co je v Třeboni a na Třeboňsku nového?

 

Obnovená cesta kolem Světa

Ubytování Penzion Karlos Třeboň aktuality

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) slavnostně otevřel obnovenou Cestu kolem Světa. Tato naučná stezka je sice tradiční svou trasou, nikoli však svým pojetím. Celkem 17 tabulí, které na dvanáctikilometrové trase kolem rybníka Svět na Třeboňsku uvidíte, vás, a hlavně děti, jistě zaujme. Místo desítek řádků často nudného textu, složitých nákresů a čistě informativních fotek zde najdete vtipné, barevné a inspirativní tabule, které mají za cíl vás nejen poučit, ale také pobavit. Cestou kolem Světa se budete moci nechat inspirovat řadou her, testů a námětů, které lze zkusit přímo zde, v přírodě. Svět se mění a s ním se mění i náš pohled na naučné stezky! Tato stezka je již pátou lokalitou v Jihočeském kraji zpřístupněnou v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě, celkem sedmdesátou sedmou v ČR.

Původní naučná stezka Cesta kolem Světa byla otevřena 21. června 1985 a letos je jí tedy 31 let. V roce 1997 byla naposledy zrekonstruována a od té doby už se na ní pouze podepisoval zub času. Zastaralá stezka potřebovala nutně opravit, což bylo výzvou pro předsedu zdejší základní organizace ČSOP Třeboň Václava Bartušku. Využil možnosti získat finanční prostředky z programu NET4GAS Blíž přírodě a pustil se do rekonstrukce. Jeho zkušenosti s ekologickou výchovou a dlouhodobou prací s dětmi v terénu se promítly na konečné podobě tabulí. Koho by napadlo, že z oddenků orobince se dá připravit výživná svačinka, borůvkami se dá namalovat krásný obrázek a stébla rákosu mohou posloužit jako pero, či materiál na výrobu střechy? A baví vás komiksy? V tom případě se přijďte přesvědčit, že naučná stezka není jen pouhá trasa doplněná informacemi, ale že si navíc můžete stezku užít a nechat se inspirovat při důkladném sledování svého okolí právě tady a teď.

„Sedmdesát sedm přírodních lokalit za 10 let spolupráce s ČSOP. To je bilance programu NET4GAS Blíž přírodě. Jeho cílem je přilákat veřejnost do přírody, a to poučnou i zábavnou formou, což se autorům nové interaktivní stezky kolem Světa opravdu podařilo,“ řekl Radek Benčík, jednatel a výkonný ředitel pro provoz společnosti NET4GAS.

Stezka prochází typickou krajinou Třeboňska s rybníky, lesy, poli, loukami a původními usedlostmi. Na trase dlouhé 12 km je možné pozorovat řadu běžných, ale i chráněných rostlin a živočichů, jako jsou třeba ďáblík bahenní nebo vydra říční. S ohledem na množství cizinců, kteří Třeboň navštěvují, jsou všechny texty přeloženy i do angličtiny. Začátek naučné stezky se nachází v lázeňském parku poblíž hotelu Svět (49.0012925 N, 14.7567339 E).

Koncerty v Třeboni 

Okolo Třeboně                 Image

Multižánrový festival s názvem Okolo Třeboně se koná v Třeboni již tradičně vždy o víkendu začátkem letních prázdnin Pořadatel festivalu kromě tohoto několikadenního maratonu skvělé hudby pořádá v Třeboni v průběhu roku ještě  řadu samostatných koncertů.

Image

Bárka - koncert ve Schwarzenberské hrobce

V neděli 5. července 2020 jste zváni v rámci  festivalu Okolo Třeboně 2020 do Schwarzenberské hrobky na koncert dua... 

Image

Ivan Hlas v Třeboni

Pozvánka na koncert Zpátky do Třeboně: Ivan Hlas, který bude 4. září 2020  v Divadle J. K. Tyla

Nezmaři a symfonici - ve Schwarzenberské hrobce

Dne 2. července 2020 vystoupí  v rámci festivalu Okolo Třeboně ve Schwarz. hrobce Nezmaři a členové Symfonického orchestru ČRo.

Image

Žalman, Marien, Terrakota na OT

V pátek 3. 7. 2020 bude festival Okolo Třeboně patřit převážně folku v podání Žalmana s kapelou. Doplní ho kapela Marien a vítěz Houpacího...

 

Image

Xindl X, Epydemye, vítěz Houpacího koně

Dne 4. července 2020 jste zváni do Třeboně do zámeckého parku na koncert kapely Xindl X.  + Epydemye + vítěz Houpacího koně 2020.

Ubytování v Třeboni je třeba v době festivalu Okolo Třeboně mít rezervované včas.

 

Nezapomeňte si také včas zajistit ubytování.  Tel: 602 103 364

   

lidi

TŘEBOŇ A TŘEBOŇSKO - 2020

V sezóně 2020 na Vás čeká:

Rybářské slavnosti  - Okolo Třeboně - Třeboňská nocturna - Lázeňská Třeboň - Třeboňský divadelní festival a spousta dalších zajímavých akcí.

 Většinu akcí doplňují Třeboňské trhy

 

Třeboň

Trhy v Třeboni v roce 2020

Pozvánka do Třeboně na řemeslné a různě tématické trhy, které se konají v historickém centru města, tj. na Masarykově náměstí v průběhu roku 2020.

Třeboňské trhy jsou většinou v sobotu a konají se buď jako samostatné akce nebo - a to je většina případů - jako doprovodný program třeboňských slavností a festivalů. Bývají od 9 do 17 hodin.

Kalendář trhů Třeboň 2020

Kdy budou letos v Třeboni na historickém náměstí trhy, a které akce budou popř. doprovázet?

 

Kromě výše uvedených trhů mohou přibýt i další termíny, které budeme průběžně doplňovat...

Trhy pořádá Odbor kultury a cestovního ruchu města Třeboň. Jedná se o roky osvědčenou formu přímého prodeje a setkání výrobce se zákazníkem. Snahou pořadatele je zorganizovat trhy tak, aby se v Třeboni cítili dobře prodávající i kupující, a aby se obě strany do Třeboně i rádi vraceli. Kontaktním místem na pořadatele je Turistické informační centrum Třeboně.

Více na - Kulturní akce v Třeboni

 

 

-zpět na úvodní stránku Penzionu Karlos-