Třeboň - aktuality

Co je v Třeboni a na Třeboňsku nového?

 

Obnovená cesta kolem Světa

Ubytování Penzion Karlos Třeboň aktuality

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) slavnostně otevřel obnovenou Cestu kolem Světa. Tato naučná stezka je sice tradiční svou trasou, nikoli však svým pojetím. Celkem 17 tabulí, které na dvanáctikilometrové trase kolem rybníka Svět na Třeboňsku uvidíte, vás, a hlavně děti, jistě zaujme. Místo desítek řádků často nudného textu, složitých nákresů a čistě informativních fotek zde najdete vtipné, barevné a inspirativní tabule, které mají za cíl vás nejen poučit, ale také pobavit. Cestou kolem Světa se budete moci nechat inspirovat řadou her, testů a námětů, které lze zkusit přímo zde, v přírodě. Svět se mění a s ním se mění i náš pohled na naučné stezky! Tato stezka je již pátou lokalitou v Jihočeském kraji zpřístupněnou v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě, celkem sedmdesátou sedmou v ČR.

Původní naučná stezka Cesta kolem Světa byla otevřena 21. června 1985 a letos je jí tedy 31 let. V roce 1997 byla naposledy zrekonstruována a od té doby už se na ní pouze podepisoval zub času. Zastaralá stezka potřebovala nutně opravit, což bylo výzvou pro předsedu zdejší základní organizace ČSOP Třeboň Václava Bartušku. Využil možnosti získat finanční prostředky z programu NET4GAS Blíž přírodě a pustil se do rekonstrukce. Jeho zkušenosti s ekologickou výchovou a dlouhodobou prací s dětmi v terénu se promítly na konečné podobě tabulí. Koho by napadlo, že z oddenků orobince se dá připravit výživná svačinka, borůvkami se dá namalovat krásný obrázek a stébla rákosu mohou posloužit jako pero, či materiál na výrobu střechy? A baví vás komiksy? V tom případě se přijďte přesvědčit, že naučná stezka není jen pouhá trasa doplněná informacemi, ale že si navíc můžete stezku užít a nechat se inspirovat při důkladném sledování svého okolí právě tady a teď.

„Sedmdesát sedm přírodních lokalit za 10 let spolupráce s ČSOP. To je bilance programu NET4GAS Blíž přírodě. Jeho cílem je přilákat veřejnost do přírody, a to poučnou i zábavnou formou, což se autorům nové interaktivní stezky kolem Světa opravdu podařilo,“ řekl Radek Benčík, jednatel a výkonný ředitel pro provoz společnosti NET4GAS.

Stezka prochází typickou krajinou Třeboňska s rybníky, lesy, poli, loukami a původními usedlostmi. Na trase dlouhé 12 km je možné pozorovat řadu běžných, ale i chráněných rostlin a živočichů, jako jsou třeba ďáblík bahenní nebo vydra říční. S ohledem na množství cizinců, kteří Třeboň navštěvují, jsou všechny texty přeloženy i do angličtiny. Začátek naučné stezky se nachází v lázeňském parku poblíž hotelu Svět (49.0012925 N, 14.7567339 E).

Koncerty v Třeboni 

 

Ubytování v Třeboni je třeba v době festivalu Okolo Třeboně mít rezervované včas.

Festival Okolo Třeboně 2018

 

Kalendář všech koncertů festivalu Okolo Třeboně v roce 2018

Kalendář všech koncertů festivalu Okolo Třeboně v roce 2018
Pozvánka v roce 2018 do Třeboně na hudební festival Okolo Třeboně, který  je jedním z nejstarších multižánrových hudebních festivalů v České republice.

Okolo Třeboně 2018
Festival Okolo Třeboně v roce 2018 bude mít  již 27. ročník, a opět plánuje do Třeboně pozvat řadu zajímavých muzikantů a umělců. Program budeme - tak jak bude postupně vznikat -  zveřejňovat.

Hlavní festival bude poslední červnový víkend; kromě této pětidenní mega hudební akce bude v Třeboni v rámci festivalu ještě řada samostatných koncertů, neboť jak říká pořadatel Pavel Barnáš:

Okolo Třeboně máme jednou za rok,
ale rádi se setkáme i během roku :-)

Celoroční PROGRAM 2018 festivalu Okolo Třeboně
29. ledna - KONCERT

(náhrada za zrušený koncert v roce 2017)
Radůza
28. června - 2.července - FESTIVAL OKOLO TŘEBONĚ

28. 6. Divadlo Járy Cimrmana: Dlouhý, široký a krátkozraký
29. 6. Ondřej Havelka a Melody Makers
30. 6....
Houpací kůň  a mnoho dalších...
23. července - KONCERT

Václav Hudeček a Musica Lugis Praga
12. října - KONCERT

Nezmaři a symfonici
13. října - KONCERT

Katapult turné 2018 - "Šťastné narozeniny"
 

Program a zvláště termíny jednotlivých koncertů po upřesnění pořadatelem ihned zveřejňujeme, protože je o tyto akce vždy velký zájem, tak aby jste si mohli na tu SVOU KAPELU udělat čas a vyrazit do Třeboně.

 

Nezapomeňte si také včas zajistit ubytování.  Tel: 602 103 364

   

lidi

TŘEBOŇ A TŘEBOŇSKO - 2018

V sezóně 2018 na Vás ještě čeká:

Rybářské slavnosti -  Anifilm - Okolo Třeboně - Třeboňská nocturna - Lázeňská Třeboň - Třeboňský divadelní festival a spousta dalších zajímavých akcí.

 Většinu akcí doplňují Třeboňské trhy

Třeboň

 

Trhy v Třeboni v roce 2018
Pozvánka do Třeboně na řemeslné a různě tématické trhy, které se konají v historickém centru města, tj. na Masarykově náměstí v průběhu roku 2018.

Třeboňské trhy jsou většinou v sobotu a konají se buď jako samostatné akce nebo - a to je většina případů - jako doprovodný program třeboňských slavností a festivalů. Bývají od 9 do 17 hodin.

Kalendář trhů Třeboň 2018
Kdy budou letos v Třeboni na historickém náměstí trhy, a které akce budou popř. doprovázet?

14. 04. 2018 - Květinová Třeboň + trh
05. 05. 2018 - Anifilm + trh
26. 05. 2018 - Otevírání lázeňské sezóny + trh
09. 06. 2018 - Vítání léta s Mildou Dubulíkem + trh
30. 06. 2018 - Okolo Třeboně + trh
07. 07. 2018 - Prázdninový trh
21. 07. 2018 - Historické slavnosti Jakuba Krčína+ trh
28. 07. 2018 - Pivovarské slavnosti + trh
04. 08. 2018 - Lázeňská Třeboň+ trh
11. 08. 2018 - Myslivecká Třeboň + trh
18. 08. 2018 - Rybářské slavnosti + trh
29. 09. 2018 - Svatováclavské slavnosti + trh
13. 10. 2018 - Podzimní trh
01. 12. 2018 - Rozsvícení stromu + trh
Kromě výše uvedených trhů mohou přibýt i další termíny, které budeme průběžně doplňovat...

Trhy pořádá Odbor kultury a cestovního ruchu města Třeboň. Jedná se o roky osvědčenou formu přímého prodeje a setkání výrobce se zákazníkem. Snahou pořadatele je zorganizovat trhy tak, aby se v Třeboni cítili dobře prodávající i kupující, a aby se obě strany do Třeboně i rádi vraceli. Kontaktním místem na pořadatele je Turistické informační centrum Třeboně.

Více na - Kulturní akce v Třeboni

 

 

-zpět na úvodní stránku Penzionu Karlos-