Třeboňsko - cyklotrasy

Jen malá ukázka možností kudy vyrazit na kole po Třeboňsku.

Mapky Třeboňsko.

Tak vyrážíme?

Trasy - Cyklostezky přímo od ubytování Penzion Karlos

Třeboňsko a Jižní Čechy jsou hotovým rájem všech cyklistů. Nabízí spoustu značených cyklostezek a turistických tras, které má Třeboňsko skvěle značené. Vybrat si můžete z náročných tras nebo lehkých stezek pro začátečníky. Díky rovinatému terénu to zvládne opravdu každý.

Tipy penzionu Karlos

Cyklotrasa č.1 - 25 km

Průjezdní místa: Třeboň, Novořecká Bašta, Stříbřecký most, Holičky, Kolomazna, Třeboň 

Cyklotrasa č.2 - 39 km - kolem Krčínových rybníků

Průjezdní místa: Třeboň, hráz rybníka Svět, Schwarzenberská hrobka, Odměny, Lázně Aurora, Břilice, Přesek, hráz rybníka Rožmberk, Stará Hlína, Nová Hlína, Třeboň na Kopečku - penzion Karlos.

Cyklotrasa č.3 - 48 km - za Emmou Destinovou

Průjezdní místa: Rybníky Okřínek, Lipičí, Kolence, U Blažků, Metel, Karštejn, Evženovo údolí, Jemčina, Šimanov, Stráž n.Než., rybník Staviště, Stříbřec, Stříbřecký most, rybník Stolec, rybník Ženich, Holičky, Hvízdalky

Cyklotrasa č.4 - 100 km - po Třeboňsku

Průjezdní místa: Holičky, Mlýnská stoka, Zámecké polesí, Barbora, U červeného kříže, Suchdol n/L, Dvory n/L, Halámky, Ochůzky, Rapšach, Františkov, Nová Huť, Kosky, RS Kosky, Starý Hospodář, Dlouhý most, Novořecká Basta, Stříbřecký most, Krávovna, U Jedle (Mláka), Kočičíi vršek, Kolence, Pohodnice, U Strakatého, Vlkov, U pískovny, Vlkov, U Nohavů, Frahelž, Klec, Lužnice, Smitka, Stará Hlína,

Další tipy na cyklovýlety do okolí Třeboně

Cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně přímo z penzionu Karlos

Z penzionu Karlos se můžete vydat k prvnímu bodu, který se nachází na hrázi rybníka Svět.
Stezka je dlouhá 39 km, a najdete na ní 22 zastávek s informačními cedulemi. Stezka vytváří okruh v lesnaté a rybničnaté krajině východně od Třeboně. Vede po málo frekventovaných silnicích III. třídy, po lesních cestách a hrázích.

Naučná stezka Okolo Světa přímo z penzionu Karlos

Od ubytování se můžete vydat k prvnímu bodu, který se nachází na hrázi rybníka Svět.
Stezka je dlouhá 12 km, a najdete na ní 16 zastávek s informačními cedulemi. Je určená hlavně pro pěší, mohou sem ale i cyklisté.Musíte však dávat pozor na pěší turisty.

Naučná stezka okolo rybníka Rožmberk přímo z penzionu Karlos

Na cyklotrasu se můžete napojit v blízkosti penzionu Karlos, stezka je dlouhá 22 km, najdete na ní 12 zastávek. Trasa je vhodná jak pro pěší tak pro cyklisty.

  • Cyklotrasa č. 122 Třeboň - Chlum u Třeboně - České Budějovice
  • Cyklotrasa č. 1034 Třeboň - Nové Hrady/Nakolice
  • Cyklotrasa č. 1096 Třeboň - České Budějovice
  • Cyklotrasa č. 1011 Třeboň - Klikov - Lutová
  • Cyklotrasa č. 322 Třeboň - Chlum u Třeboně - Staňkov a zpět
  • Cyklotrasa č. 341 Třeboň - Chlum u Třeboně České Velenice a zpět
  • Cyklotrasa č. 1035 Třeboň - Lutová - Stříbřec - Stará Hlína - Rožmberk - Třeboň

Díky CYKLOTRASU můžete využít oranžovou nebo zelenou linku, která Vás dopraví s kolem po Třeboňsku a Jindřichohradecku. Dále je k dispozici tzv. Novohradská linka.

Tématické cyklostezky Třeboňsko a okolí

Cykloakce na Třeboňsku

Třeboňská šlapka

Po památných a zajímavých stromech na Třeboňsku

Na Třeboňsku se nachází spoustu starých a zajímavých stromů, které jsou staré stovky let. Pojďte je prozkoumat díky cyklostezkám, které pro Vás vytvořilo město Třeboň.

Po Třeboňských rybnících - přímo od penzionu Karlos

Projeďte se okolo nejznámějších Třeboňských rybníků - Rožmberk, Svět, Opatovický rybník, projeďte okolo rybníků jsou Nový Vdovec nebo Ženich. Vyjeďte přímo z penzionu Karlos a vraťte se zase ve zdraví zpět po krásném denním výletu do našeho ubytování.

Nové cyklostezky z města Třeboň

Město Třeboň pro Vás připravilo nové tématické a hlavně zajímavé cyklostezky s názvem "Nové cyklotrasy Třeboňska", celý projekt pak podpořil Jihočeský kraj. Mapky s cyklotrasami můžete získat ve fyzické podobě v informačním centru na náměstí v Třeboni. Všechny trasy vedou Chráněnou krajinnou oblastí a biosférickou rezervací Třeboňsko.

Cyklostezka od ubytování do centra

Nově je v Třeboni dostupná cyklostezka spojující místní část města Kopeček (zde najdete náš penzion) a další část Břilice.

Z Kopečku až do Břilic pak můžete projet téměř bez zastavení. Z Kopečku vyrazíte po trase až k centru města, kde před branou odbočíte doprava a pokračujete podél Bertiných lázní. Poté pokračujete podél Tyršova stadionu, autobusového nádraží a po cestě stále rovně až k Penny Marketu. Zde už se cyklostezka napojuje na Břilice. Po této trase se tak můžete dostat do centra města Třeboň nebo právě do Břilic, kde se napojují

Naučná stezka okolo Rožmberka 22km.

Stezka je dlouhá 22 km, najdete na ní 12 zastávek. Trasa je vhodná pro pěší i cyklisty.

Ještě si trochu přidáme?

a jsme doma ...

PENZION KARLOS

Dana Kročáková
Holičky 38
Třeboň, 379 01

IČ: 73564681

VOLEJTE - PIŠTE

mobil: +420 602 103 364

email: penzionkarlos@seznam.cz

Penzion Karlos Třeboň na Firmy.cz
Již přijímáme objednávky na sezonu 2024