Třeboň   in-line trasy od našeho ubytování

 

Třeboň - Holičky                

Penzion Karlos Třeboň in-line trasy​  Délka: 7200 m

Typ: Cesta lesem

Popis: Cesta vede lesem a kromě jednoho mírného kopečku je to v podstatě rovina. Povrch je vcelku kvalitní asfalt, místy není uválcován do dokonalé hladkosti a je mírně hrbolatý. Zhruba na začátku druhé třetiny cesty je dřevěný most přes Lužnici, který se plynule přejet nedá, je nutno jej přejít. V sezoně je zde mírně zvýšený pohyb cyklistů.

Přístup: Přístup je po silnici z Třeboně směrem na České Velenice, Vídeň asi 300 m od našeho penzionu.

Plus: Ticho, klid, vůně lesa, rovina, jede se stále lesem, minimální provoz.

Minus: Po dešti může být cesta znečištěna větvičkami, šiškami, apod. Protože se v oblasti místy občas těží dřevo, je po traktorech tu a tam i bláto nebo kamínky.

Tipy: Pro zdatnější bruslaře je možnost po vyjetí na silnici u rybníka Nový Vdovec odbočit vpravo a pokračovat po silnici mezi rybníky Vyšehrad a Stolec ke známému Stříbřeckému mostu (asi 1 km), „překodrcat“ se přes něj (je dlážděný) a pak sjet ještě asi 500 m, kde najdeme hospůdku a odkud je také kousek k pomníku Emy Destinové. Provoz tu sice není zvlášť hustý, cesta mezi rybníky je však poměrně dost úzká, tak akorát na vyhnutí dvou aut a hned vedle ní je rybník. Takže tip asi spíš opravdu pro zkušenější.

Další oblíbené trasy - Třeboň-Třeboňsko

Oblíbenou trasu pro in-line bruslaře naleznete v lázeňském parku Aurora v Třeboni.

Další v okolí Třeboně:

Z Třeboně do Dunajovic

Trasa vede po silnici do místních části Třeboně, ale je poměrně málo frekventovaná s kvalitním povrchem vhodná pro in-line bruslaře. Cesta začíná u Penny Marketu na okraji Třeboně a vede do Břilic.

Z Chlumu u Třeboně na Novou Huť

Z Chlumu u Třeboně se vydáte po krásné lesní cestě od hájovny U Brůdků v obci Kosky na k hájovně Nová Huť. Trasa měří 6 km.

Chlum u Třeboně okolo rybníku Hejtman

Z Chlumu u Třeboně se vydáte kolem rybníka Hejtman. Pojedete po jižním pobřeží rybníka, pak mezi poli, po pravé straně mínete rybník Špačkov, projedete krajem obce Špačkov. Zde se na křižovatce vydáte vlevo, směr Chlum do výchozího bodu. Trasa měří cca 7 km.

Ze Suchdola Nad Lužnicí podél řeky Lužnice

Vyjedete od sportovního areálu po cyklostezce, přejedete silnici a pokračujete dál po cyklostezce, která sleduje mlýnský náhon a později hlavní tok Lužnice. Pak se odklání od řeky a končí u suchdolského hřbitova. Napojuje se na místní silnici Suchdol - Dvory, kde je pěkný povrch cesty a krásná okolní krajina. Délka trasy je cca 7 km.

Přijeďte si užít in-line bruslení v Třeboni a na Třeboňsku!

PENZION KARLOS

Dana Kročáková
Holičky 38
Třeboň, 379 01

IČ: 73564681

VOLEJTE - PIŠTE

mobil: +420 602 103 364

email: penzionkarlos@seznam.cz

Penzion Karlos Třeboň na Firmy.cz
Již přijímáme objednávky na sezonu 2024