Důležité zprávy a informace Třeboň a okolí

Zde vás informujeme o novinkách na Třeboňsku.

 Využijte včas nabídky voných termínů ubytování v Třeboni. 

Webcamera a počasí v Třeboni

Počasí v Třeboni je většinou trochu lepší než jinde tak se koukněte prostřednictvím kamery na naše náměstí a ověřte také počasí.

Co nového na Třeboňsku?

V Třeboni je stále větší problém s parkováním. dávejte pozor na nové značení, které se stále nezaběhlo ať se vyhnete pokutám. V celém prostoru Třeboně mezi branami je zákaz parkování. Parkovat mohou jen držitelé parkovacích karet. Při objednávání pobytu se informujte kam zaparkujete svého miláčka, aby se vám pobyt neprodražil o parkování na veřejném parkovišti a to ještě poměrně daleko od ubytování.  Níže se dozvíte kde parkovat. (Parkování v Třeboni) Nové pěkné parkoviště vzniklo na podzim 2016 asi sto metrů vlevo za Hradeckou branou na vjezdu k soukromým stávajícím parkovištím. Je to, ale pořád na léto málo. 

Penzion Karlos poskytuje v rámci ubytování parkování v uzavřeném ojektu zdarma.

Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví v domě Štěpánka Netolického

Historický dům na Masarykově náměstí č. 89 v samém centru Třeboně patřil jednomu z nejslavnějších českých rybníkářů, Štěpánku Netolickému. Za jeho nejvýznamnější dílo je považována Zlatá stoka. Dům s gotickými základy a renesančním podloubím patří k nejhodnotnějším objektům v historickém centru Třeboně.

Cílem projektu bylo vytvoření stálé expozice věnované tématu třeboňskému rybníkářství, které nabídne návštěvníkům moderní, interaktivní a vzdělávací formou zajímavé informace a dokumenty vztahující se k městu Třeboň a krajině Třeboňska a jejich historii, k tématu rybníkářství jako způsobu, jak člověk využívá vodu, ovlivňuje její proudění a využívá ho ke svému přežití v krajině. V domě je expozice Třeboňského rybníkářského dědictví s návštěvnickým centrem, multifunkční moderní prostory pro výstavnictví, organizování menších kulturních a společenských akcí, seminářů, školení.

Dům přírody Třeboňska

Přijďte se pobavit, poučit a dozvědět něco zajímavého o Třeboňsku!

  Image​​

Dům přírody Třeboňska se nachází v Třeboni v prostorách Zámku Třeboň (vstup ze zámeckého parku).

Pozvánka k návštěvě Domu přírody Třeboňska

Moderně pojatá stálá expozice "Krajina a lidé" populární formou seznamuje návštěvníky s největšími atraktivitami našeho regionu. Nabízí netradiční nahlédnutí do historie přírody a krajiny Třeboňska, kde si můžete vyzkoušet zábavně-naučné aktivity pro malé i velké.

Dozvíte se zde o historii a technických zajímavostech třeboňského rybníkářství, spojeného se slavnými jmény Štěpánka Netolického, Jakuba Krčína z Jelčan, Mikuláše Rutarda a Josefa Šusty, i o schwarzen­berském hospodářském systému.

V části věnované lázeňství pochopíte souvislosti mezi existencí rašelinišť v okolí města a třeboňskými lázněmi.

Velká místnost, věnovaná typickým přírodním stanovištím a chráněným územím vám představí náš region tak, abyste měli chuť podívat se přímo do přírody na zajímavá místa Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko. Ve videosálu budete mít možnost vidět zajímavé filmy o přírodě i historii Třeboňska.

Celá expozice je kombinací dvojrozměrných exponátů (fotografie, kresby, mapy, texty) a trojrozměrných dioramat a modelů. Expozice je pojata v soudobém interaktivním stylu – klasické expoziční prvky jsou kombinovány s moderní audiovizuální technikou tak, aby se návštěvník o jednotlivých tématech dozvěděl co nejvíce zajímavostí.                                                                  

Vláček Třeboňáček

​  Náš výletní vláček Třeboňáček Vás proveze na okružní jízdě lázeňským městem Třeboň a okolo několika známých památek. ​Výlety jsou vhodné pro celou rodinu, kdy především malé děti budou mít nevšední zážitek. Jízda vláčkem není nijak náročná, trvá cca 1 hod. a v průběhu jízdy můžete vystoupit na kterékoli zastávce, na níž pak opět můžete za hodinu nastoupit a pokračovat v cestě.

Zastávky vláčku:

 • Lázně Aurora, restaurace Harmonie, Bowling bar, Wellnesscentrum
 • Přístaviště, Prodejna ryb společnosti Rybářství Třeboň a.s., Vinotéka Radka
 • Restaurace Šupina a Šupinka, Pivovar
 • Masarykovo náměstí, Kino Světozor, IKS Třeboň, Zámek Třeboň, Kostel P. Marie Královny a Sv. Jiljí
 • Kiosek u Hrobky, Schwarzenberská hrobka
 • Autokemp Třeboňský ráj
 • Bertiny lázně, restaurace Adéla, pizzerie Top-Spin 

Parkování v Třeboni

Město Třeboň je turisticky velmi oblíbené město. Zvláště v letních měsících sem jezdí mnoho turistů a návštěvníků. Někteří zde mají zařízené ubytování, ale mnozí se vypraví z okolí do Třeboně automobilem, aby si zde udělali výlet. Kam dát v Třeboni auto? Penzion Karlos Třeboň poskytuje v rámci ubytování parkování v objektu zdarma. Tím ušetříte nemalou částku.

Parkování v Třeboni – Informace pro návštěvníky města

V historickém centru města je vyznačena pěší zóna, ve které jsou parkovací místa vyhrazená pro držitele parkovacích karet – rezidenty. V blízkosti historického centra je k dispozici pouze velmi omezený počet placených parkovacích stání na místních komunikacích.

Návštěvníkům města doporučujeme využít některé z odstavných parkovišť P1 – P4, na kterých bývá dostatek volných parkovacích míst a jejich vzdálenost od centra města je do 10 minut chůze.

Zde mapa parkovišť - celá mapa 

Vyjížďky lodí po rybníce Svět

V Třeboni máte jedinečnou možnost obeplout celý Svět za 45 minut.

Z mola na hrázi rybníka Svět v Třeboni vyplouvá loď na vyhlídkovou plavbu po jednom z největších rybníků v České republice s názvem Svět.

Provozní doba: 1. 4. – 30. 11.

Plavební řád:

 •     denně
 •     od 10 hodin
 •     poslední plavba v 17 hodin, o prázdninách v 18 hodin

Loď vyplouvá každou celou hodinu. Za nepříznivého počasí (silný vítr, vytrvalý déšť, bouřka) loď nevyplouvá.

Stáhněte si aplikaci průvodce Třeboní do svého telefonu

Město Třeboň v srpnu spustilo provoz nového mobilního turistického průvodce DARUMA go! Aplikace Vás provede po vybraných třeboňských zajímavostech a nabízí také několik typů na výlety v okolí města.

Po instalaci aplikace do vlastního mobilního telefonu, stačí vybrat místo zájmu a cestou vedenou přes GPS navigaci, se zaposlouchat do poutavého vyprávění o zvolené lokalitě. Tohoto průvodce je možné volně stáhnout na portále Google Play a App Store.

PRŮVODCE KE STAŽENÍ ZDE:

 https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.daruma.audioguide.trebon

Zajímavosti v Třeboni

Podrobné informace  naleznete na stránce - Kulturní památky, zajímavosti  a celou historii našeho krásného města najdete na stránce - Třeboň

Otevírací doba muzeí a zajímavostí v Třeboni

Dům přírody Třeboňska

 • moderně pojatá expozice o největších atraktivitách regionu
 • denně 9:00 – 17:00
 • kontakt 384 721 169

Muzeum a galerie

 • stálá expozice ve staré radnici, Masarykovo náměstí
 • denně 10:00 – 17:00
 • kontakt 724 244 648

Pivovar Regent Třeboň

 • exkurze v pivovaře s ochutnávkou
 • pátek 15:00 hodin
 • kontakt: 384 721 319

Botanický ústav AV ČR, v.v.i., Úsek ekologie rostlin, Třeboň

 • Sbírka vodních a mokřadních rostlin
 • pondělí až pátek 9:00 – 16:00 (Komentované exkurze pouze pro větší skupiny po předchozí domluvě.)kontakt 384 721 156 (Dukelská 135)                                                                                         

Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Zažijte si neobvyklou noční prohlídku našeho pivovaru s průvodcem a pochodní.

PENZION KARLOS

Dana Kročáková
Holičky 38
Třeboň, 379 01

IČ: 73564681

VOLEJTE - PIŠTE

mobil: +420 602 103 364

email: penzionkarlos@seznam.cz

Penzion Karlos Třeboň na Firmy.cz
Již přijímáme objednávky na sezonu 2024